Przekaż 1 % podatku na Michała Sawickiego  

Zachęcamy do wsparcia Michała Sawickiego  - KRS: 0000037904 koniecznie z dopiskiem "Darowizna na rzecz Michała Sawickiego (5414)" 

Michał uczęszcza razem z rodzicami do zboru w Połczynie-Zdroju, choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Leczenie polega przede wszystkim na prowadzeniu rehabilitacji ruchowej. Rodzice są w trudnej sytuacji materialnej i nie są w stanie sfinansować Michałowi terapii. 

Jak przekazać 1,5% podatku?

2. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 lub PIT-28).

W zeznaniu podajemy nazwę organizacji oraz numer jej wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

W zeznaniach podatkowych została wyodrębniona rubryka, w której podatnik musi podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na dystrybucję środków zebranych przez OPP "Darowizna na rzecz Michała Sawickiego (5414)". 

 

Dane do formularza:
Numer KRS: 0000037904
Wnioskowana kwota: kwota, którą podatnik chce przekazać, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1,5% kwoty podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół
Wyrażam zgodę - zaznaczenie tej rubryki oznacza zgodę na przekazanie danych podatnika organizacji pożytku publicznego
Cel szczegółowy 1,5%:"Darowizna na rzecz Michała Sawickiego (5414)"

Jeśli jesteś zainteresowany dodatkową formą pomocy, możesz przekazać środki na konto Zboru w Połczynie-Zdroju (w tytule koniecznie zaznacz: "Dla Michała Sawickiego")


2024-04-20 23:42:03

Informujemy, że od dzisiaj jest możliwość słuchania nabożeństw online.
Proszę kliknąć na przycisk na dole na niebieskim tle na stronie: Nabożeństwa online.
Przycisk pojawia się zgodnie z harmonogramem nabożeństw.

2020-12-03 18:17:28

Z wielką radością informujemy, że prace remontowe w zborze zostały zakończone.   Teraz zgromadzamy się w większej, pięknej sali głównej, mamy też wyremontowaną salę dla szkółki niedzielnej oraz korytarz.  

Remont został sfinansowany z własnych ofiar. Wdzięczny jestem Bogu za szczere i hojne ofiary zborowników. 

Miłą niespodzianką były wpłaty dokonane przez nieznane nam osoby. Tą drogą chcę Wam, drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, serdecznie podziękować za finansowe wsparcie.   Niech Pan Bóg Wam wynagrodzi hojną miarą.

Tych, którzy chcieliby nas odwiedzić - serdecznie zapraszamy. Poznać Was, ugościć, mieć duchową społeczność i wspólnie chwalić Pana Boga, będzie dla nas wielką radością. 

Życząc Bożego błogosławieństwa, w imieniu własnym i zboru, 

Waldemar Świątkowski


2016-04-24 22:13:21

"Panie, nadzieją moją jesteś" - pieśń ta brzmiała dosć często na naszych nabożeństwach, szczególnie wtedy, gdy ktoś przeżywał ciężkie chwile. Można powiedzieć, że ma już swoją historię... Nadal brzmi w naszych sercach.

Chyba z tego powodu młodzi bracia spontanicznie (jeden z nich przyjechał z odległości prawie 400 km) spotkali się w zborze i w ciągu jednego wieczoru nagrali melodię.

Zapraszam, posłuchajcie, a jeśli jej nie znacie, możecie się nauczyć. Niech dalej brzmi w sercach, wzbudzając nadzieję...


2013-11-14 21:34:42

Związki partnerskie, lesbijskie i gejowskie - temat, który z niesłychanym impetem i brutalnością wchodzi na publiczne fora, burząc dotychczasowy system wartości. 

Wielu chrześcijan zastanawia się nad tym, jaką postawę zająć: bierną i cichą, czy odważną i nieugiętą.

Mającym wątpliwości polecam wyraźne, biblijne przesłanie Prezbitera Naczelnego Kościoła Chrystusowego w RP,  Andrzeja Bajeńskiego pt. "Zakazane związki".


2013-07-23 21:09:20

Zapraszam do wysłuchania kazań z konferencji, która odbyła się w Ciechanowie.

Brat Poonen głosił kazania na podstawie wersetów, z których, wydawałoby się, już nic nowego nie można powiedzieć. A jednak słuchaliśmy, zafascynowani bogactwem treści.  Można powiedzieć, że Brat Poonen głosił "nie w przekonywujących słowach mądrości, lecz objawiały się w nich Duch i moc ". Głoszone Słowo było konfrontowane z naszym chrześcijańskim życiem i to czyni je wyjątkowym. Każdy mógł wiele wziąć do swego serca i - mam nadzieję - do swego życia. Z tą nadzieją polecam wykłady, które będziemy publikować w dziale "Filmy-Kazania".

Wszystkie wykłady dostępne są na stronie oblubienica.eu


2013-06-20 21:08:29

Z przyjemnością publikujemy wartościowe kazania Brata Zac'a Poonen'a  z Indii.

To nie tylko wartościowe kazania, ale niezwykłe, jak na dzisiejsze czasy, głoszenie Prawdy Ewangelii. 

Gdy posłuchasz, sam zobaczysz, że to nie tylko "mądra mowa", lecz przekonywujące słowa, głoszące wspaniałą wolność w Chrystusie i pochwałę świętego życia, możliwego dzięki miłości i łasce Bożej.  

Planowana jest w bieżącym roku konferencja z udziałem Brata Poonen'a, zachęcam więc do obejrzenia wideo.

Kazanie publikujemy ze strony Oblubienica.pl


2013-01-25 15:08:38

"Chyba nigdy w wakacje nie mieliśmy tylu gości" - stwierdziła jedna z naszych Sióstr, dziękując jednocześnie Bogu za błogosławieństwo, które otrzymaliśmy. Niemal w każdym tygodniu mieliśmy jakichś niespodziewanych gości. Piękne nabożeństwa i usługi, żywe pieśni i obfite błogosławieństwo będące udziałem wszystkich uczestników. Po nabożeństwie wspólna kolacja (to w tygodniu) lub obiad (w niedzielę). Chwała Panu Bogu, że sprawił nam tak miłe niespodzianki.

I tak, oprócz już wspomnianych, gościliśmy pastora z Wejherowa - Pawła Jurkowskiego z Danielem Lemke ze Szczecinka.

Brat Roman Jawdyk - prezbiter naczelny ChWZ

Prezbiter naczelny ChWZ, Roman Jawdyk z Legnicy odwiedził nas razem z Krzysztofem Szczechowskim.
Niezależnie od tego przybyło kilka osób i ich zboru i mieliśmy "legnickie" nabożeństwo (fot. poniżej). Goście z Legnicy, Świnoujścia i Wrocławia
Jan TołwińskiPo wielu latach odwiedził nas Brat Jan Tołwiński z Warszawy, który w początkowych latach naszego zboru odwiedzał nas z ewangelizacyjnymi usługami. Mieliśmy co wspominać.

Doczekaliśmy się ponownej wizyty gości z Ukrainy, ze zboru w Nowowołyńsku, który wspomagamy misyjnie. Oprócz zwiastowania Słowa przez pastora Włodzimierza, mogliśmy słuchać pięknie wykonanych, poruszających pieśni w wykonaniu Liny i Loni z dziećmi. 

Goście z Ukrainy

Gościom dziękujemy serdecznie, życząc im wielu Bożych błogosławieństw w życiu i służbie. Mamy nadzieję, że nie były to ostatnie takie wakacje.

Bogu dziękujemy, że obficie wylewał swoje błogosławieństwo. Cieszymy się, że w tym zsekularyzowanym społeczeństwie są ludzie oddani całym sercem Bogu, służący Jemu i bliźnim.

Serdecznie zapraszam do wysłuchania nabożeństw z udziałem gości, które będą sukcesywnie publikowane.


2012-09-05 22:00:49

Drugi tydzień lipca obfitował w piękne niespodzianki. We wtorek odwiedził nas pastor zboru wiślańskiego, Tadeusz Chraścina wraz z żoną Heleną. Spędziliśmy razem miłe chwile.

Tadeusz i Helena Chraścina

Słuchając zwiastowania o miłości, myśleliśmy: "następne  z wielu kazań o miłości, lecz ile jeszcze o niej nie wiemy?"

Zachęcam do wysłuchania ciekawego kazania pt. "Budujące i kojące działanie miłości"

W czwartek udało nam się zaprosić znanego słowackiego kaznodzieję, Brata Barkoci , który przyjechał razem z małżonką z nadmorskiego Sarbinowa, gdzie usługiwał w czasie rodzinnych wczasów.  Razem z nimi  przyjechało Braterstwo Rusnoków. Dziękujemy Bratu Bogusławowi za tłumaczenie.

 

Wspólnie z wieloma przyjezdnymi gośćmi mogliśmy słuchać świadectwa Brata Aleksandra o swoim dzieciństwie i dojściu do poznania Boga, a potem słuchać kazania pt. "Jak ożyła dolina suchych kości" (wkrótce zamieścimy na stronie).

Po nabożeństwie wszyscy zostali na wspólnej kolacji. Rozmowy były ożywione i ciekawe, a odpowiedniego smaku nadawały im pyszne kanapki przygotowane przez Siostry naszego zboru.

Zapraszam do wysłuchania wspomnianych kazań w dziale mp3.


2012-07-14 22:58:08

Waldemar Świątkowski, Piotr KarelPo raz drugi w krótkim czasie odwiedziło nas dwóch pastorów naszego Kościoła. W niedzielę pastor Piotr Karel z Kołobrzegu a w czwartek, w drodze na synod Kościoła, pastor Marek Prociak ze zboru w Gryficach.

Wdzięczni jesteśmy Bogu za zwiastowane Słowo.

Zachęcam do wysłuchania kazań:

"Chlubić się ze swojej słabości" - Piotr Karel

"Dlaczego Bóg ujął się za grzesznikami?" - Marek Prociak 

Marek ProciakMarek Prociak, Waldemar Świątkowski
 

 2011-06-30 22:32:42

Tadeusz Chraścina, Mirosław KuntWeekend 16 i 17 kwietnia 2011 r. pozostanie w naszej pamięci jako szczególny.

 W tych dniach mogliśmy gościć w zborze dwóch pastorów: Mirosława Kunta z Solca oraz Tadeusza Chraścinę z Wisły. 
 

Spotkaliśmy się na nabożeństwie wieczorem w sobotę oraz w niedzielę. Bracia spontanicznie dzielili się tym co wypływało bezpośrednio z ich serca. 

Głoszone Słowo poruszało nasze serca, budząc wdzięczność dla Boga za wielkie dzieło Jego łaski.   

Zachęcam do wysłuchania kazań, zamieszczonych w dziale mp3.


2011-05-17 21:50:11

W październiku ubiegłego roku zawitał do nas 22-osobowy chór z Ukrainy.  Chór z młodego "wiekiem" zboru baptystycznego. Wskutek gorliwie podejmowanych ewangelizacji, szybko rosnący, gorący, radosny. I taki był ich występ.  Piękne pieśni, krótkie ale pełne ognia świadectwa pastora  tego zboru. Kiedyś był zapalonym kulturystą (nie poznaliśmy go na starym zdjęciu), lecz  - jak powiedział - kilkanaście lat temu ten człowiek zmarł.... 

Narodził się nowy - niezwykle sympatyczny, pełen radości i pasji dla Jezusa. Mieliśmy wspaniały czas. Szczególnie zapadła w nasze serca skomponowana przez pastora Michała pieśń o matce. 

Posłuchajcie, zapraszam.2011-02-06 21:25:54

Gwiazdkowa Niespodzianka

 

Białowąs

W okresie przedświątecznym zbór nasz już od wielu lat uczestniczy w międzynarodowej akcji pn. „Gwiazdkowa Niespodzianka”, polegającej na rozprowadzaniu paczek świątecznych wśród najbardziej potrzebujących dzieci naszej gminy. W tym roku rozdaliśmy ponad 260 paczek.

W celu ustalenia listy obdarowanych dzieci kontaktujemy się z nauczycielami, opieką społeczną, wójtami lub sołtysami.

Formy dystrybucji są różne: uroczystości organizowane w szkołach, w świetlicach wiejskich, dystrybucja indywidualna.

Rozdając paczki chcemy robić to z miłością, godnością, uczciwie, bez żadnych uprzedzeń i dla najbardziej potrzebujących. Takie są podstawowe wartości Gwiazdkowej Niespodzianki.

Białowąs

Jak to było w tym roku?

Uff! Zaczęło się ekstremalnie! Odbiór paczek z magazynu głównego w Głogowie - wyjazd wypadł w wyjątkowych warunkach pogodowych – śnieżyce i oblodzenie jezdni. Brat Sławek razem z Wiesławem spędzili w drodze 14 trudnych godzin! Dzięki modlitwom i Bożej ochronie – paczki dojechały!

W tym samym czasie trwa ustalanie list dzieci oraz terminu i miejsca rozdawania paczek w wybranych miejscowościach. Imprezy przebiegają sprawnie i kończą się jeszcze przed świętami. Zdążyliśmy na czas!

Długo pamiętać będziemy jazdę w niesamowitej zamieci, po białych drogach ( a raczej bezdrożach), w trzaskającym mrozie.

BiałowąsJednak więcej jest wspomnień miłych: ciepłe, piękne świetlice, serdeczne przyjęcie, kwiaty, laurki, poczęstunek wspaniałym ciastem, a przede wszystkim uśmiech i radość obdarowanych dzieci. 

Wszędzie podkreślaliśmy: „Gwiazdkowa Niespodzianka, którą jest dla was piękna paczka, przypomina nam, że kiedyś Pan Bóg sprawił wszystkim ludziom największą Niespodziankę, posyłając na świat swojego Syna – Jezusa Chrystusa, który przyszedł nas zbawić. Ten, kto przyjmie ten Dar z Nieba – będzie szczęśliwy na zawsze!”

Modlitwą naszą jest, by to dotarło do serc i w nich pozostało...


Szkoła w BolkowieSzkoła w BolkowieSzkoła w Bolkowie


2011-01-09 00:14:59

W dniach 1 do 4 lipca odbyła się coroczna (już XI) konferencja w Górach Sowich. Od kilku lat – dzięki nieustępliwości Brata Bogumiła Szymańskiego :) - uczestniczę w tych konferencjach z dość liczną grupą naszych zborowników. Trudy zorganizowania i przeprowadzenia konferencji spoczywają głównie na zborze walimskim i ich pastorze. Wdzięczny jestem Bogu, że pobudza ich ciągle do działania. Konferencje przynoszą wielki pożytek uczestnikom. Można powiedzieć, że ta nie była gorsza od innych, a może nawet szczególna. Wspólnie przeżywaliśmy Słowo Boże, modliliśmy się, śpiewaliśmy, dzieliliśmy się świadectwami. Wiele osób doznało szczególnego Bożego błogosławieństwa – napełnienia Duchem Świętym, rozwiązania problemów, pokuty, odnowienia swojego duchowego życia. Długo pamiętać będę chwilę, gdy do przodu wyszło wiele małżeństw, by wyznać Bogu swoje uchybienia popełnione w małżeństwie i modlić się o Bożą łaskę i prowadzenie w ich rodzinach. Chwała Bogu za Jego obecność, wysłuchane modlitwy i błogosławieństwo.

W dziale mp3 kazanie zatytułowane „Jest ucieczka z dżungli” oraz "Rozwód i powtórne małżeństwo".

Całość materiału na stronie zboru EWZ w Walimiu (szukaj w dziale „linki”).


2010-08-13 02:38:52

Marian Biernacki

14 marca 2010r. Odwiedziny Braterstwa Gabrieli i Mariana Biernackich z Gdańska. Zwiastowane Słowo o istocie miłości głęboko poruszało nasze serca. Kiedy zaczyna "działać hormon szczęścia i radości"? Dlaczego Bóg skierował się w stronę człowieka? Jak osiągnąć większe szczęście i głębszą radość?Zachęcamy do wysłuchania kazania pt. "Miłować - znaczy dawać".

Marian Gabriela Biernaccy, Waldemar Świątkowski

 


2010-03-14 21:29:35

W dniach 2-8 października gośćmi naszego zboru byli Bracia z Białorusi - Wiaczesław, pastor zboru w Małoryti i Aleksander - starszy tego zboru. Spędziliśmy razem wiele błogosławionych chwil. Czas był bardzo zajęty: w niedzielę wspólne Święto dziękczynienia w zborze białogardzkim, wtorek i czwartek - usługa Słowem Bożym w Połczynie, w środę - w zborze łobezkim. Chwała Panu Bogu za piękne chwile!

Nabożeństwo z udziałem braci z Białorusi

Kazania z nabożeństwa wtorkowego i czwartkowego można znaleźć w dziale mp3


2009-10-12 22:00:44

W niedzielę - 27.09.2009 gościliśmy na nabożeństwie braterstwo Janików. 

Wiesław Janik - pastor zboru w Lubinie

Kazanie Brata Wiesława pt. "Dzień Pański" jest zamieszczone w dziale mp3


2009-09-27 22:38:02

W dniu 13.09.2009 gościliśmy na nabożeństwie niedzielnym Przemysława Bartczaka z żoną Małgorzatą. Brat Przemysław jest pastorem Społeczności Chrześcijańskiej w Ciechanowie.

Przemysław i Małgorzata Bartczak

Usługa brata Przemysława jest zamieszczona w dziale mp3


2009-09-13 22:57:45

„Albowiem gdzie dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich” - mówi Pan

(Mat.18,20).