Przekaż 1 % podatku na Michała Sawickiego  

Zachęcamy do wsparcia Michała Sawickiego  - KRS: 0000037904 koniecznie z dopiskiem "Darowizna na rzecz Michała Sawickiego (5414)" 

Michał uczęszcza razem z rodzicami do zboru w Połczynie-Zdroju, choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Leczenie polega przede wszystkim na prowadzeniu rehabilitacji ruchowej. Rodzice są w trudnej sytuacji materialnej i nie są w stanie sfinansować Michałowi terapii. 

Jak przekazać 1 % podatku?

2. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 lub PIT-28).

W zeznaniu podajemy nazwę organizacji oraz numer jej wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

W zeznaniach podatkowych została wyodrębniona rubryka, w której podatnik musi podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na dystrybucję środków zebranych przez OPP "Darowizna na rzecz Michała Sawickiego (5414)". 

PIT-36 - w zeznaniu podatkowym PIT-36 wniosek o przekazanie 1% podatku znajduje się w bloku O - rubryki 305-306, oraz w bloku P - rubryki 307 - 308
PIT-37 - w zeznaniu podatkowym PIT-37 wniosek o przekazanie 1% podatku znajduje się w bloku H - rubryki 124-125, oraz w bloku I - rubryki 126-127
PIT-28 - w zeznaniu podatkowym PIT-28 wniosek o przekazanie 1% podatku znajduje się w bloku M - rubryki 126-127, oraz w bloku N - rubryki 128-129

 

Dane do formularza:
Numer KRS: 0000037904
Wnioskowana kwota: kwota, którą podatnik chce przekazać, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego (dla PIT-37 jest to rubryka 120) po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół
Wyrażam zgodę - zaznaczenie tej rubryki oznacza zgodę na przekazanie danych podatnika organizacji pożytku publicznego
Cel szczegółowy 1%:"Darowizna na rzecz Michała Sawickiego (5414)"

Jeśli jesteś zainteresowany dodatkową formą pomocy, możesz przekazać środki na konto Zboru w Połczynie-Zdroju (w tytule koniecznie zaznacz: "Dla Michała Sawickiego")


2020-04-20 23:42:03


2020-01-29 19:31:56

Witajcie Bracia,
Czas szybko mija i Słowo Boże przypomina nam aby go właściwie wykorzystać : "Naucz nas liczyć dni nasze abyśmy posiedli mądre serca". Wielu ludzi z wiekiem coraz lepiej umie liczyć swoje dnie, dostrzega jak szybko mijają ale nie zawsze w ślad za tym idzie zdobycie mądrego serca. Wielu widząc szybkość przemijania chce jeszcze jak najwięcej użyć tego życia, przyspiesza plany, gorliwiej dba o zdrowie, kondycje fizyczną aby to doczesne życie przedłużyć lub żyje w rozgoryczeniu, przekonani o tym że życie zmarnowali (często jest to niestety prawda). Nie zdobyli oni mądrości opartej na Słowie Pana. A Ono mówi do nas na wiele sposobów aby nauczyć nas prawdziwej mądrości : " ... aby pozostały czas doczesnego życia poświęcić już nie ludzkim pożądliwością lecz woli Bożej."
"Patrzcie więc uważnie, jak postępujecie, nie jak niemądrzy, ale jak mądrzy, wykupując czas, gdyż dni są złe. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska."
"Przybliżył się koniec wszystkiego. Bądźcie więc roztropni i trzeźwi, abyście mogli się modlić"
"Baczcie więc aby serca wasze nie były ociężałe wskutek obżarstwa i opilstwa oraz troski o byt (a może "dobrobyt")  i aby ów dzień was nie zaskoczył. Niby sidło: przyjdzie bowiem znienacka na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc, modląc się cały czas, abyście mogli ujść przed tym wszystkim co nastanie, i stanąć przed Synem Człowieczym."
Mam nadzieję iż kolejne nasze spotkanie będzie zachętą do wypełniania powyższych pouczeń zawartych w Słowie. Termin odległy ale możemy go sobie już planować 5-7.03.2020, zbór w Wejherowie:Centrum Handlowym Nanice,ul. Judyckiego 11, 84-200 Wejherowo . Zaczynamy czwartek 5.03 wieczór od 18.00 kończymy  wczesnym popołudniem w sobotę 7.03. W razie pytań proszę kontaktować  z bratem Pawłem Jurkowskim tel. 880923706 email: pawel.jurkowski@gmail.com.
Pozdrawiam w Chrystusie
Przemek
2020-01-03 20:34:28

Z wielką radością informujemy, że prace remontowe w zborze zostały zakończone.   Teraz zgromadzamy się w większej, pięknej sali głównej, mamy też wyremontowaną salę dla szkółki niedzielnej oraz korytarz.  

Remont został sfinansowany z własnych ofiar. Wdzięczny jestem Bogu za szczere i hojne ofiary zborowników. 

Miłą niespodzianką były wpłaty dokonane przez nieznane nam osoby. Tą drogą chcę Wam, drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, serdecznie podziękować za finansowe wsparcie.   Niech Pan Bóg Wam wynagrodzi hojną miarą.

Tych, którzy chcieliby nas odwiedzić - serdecznie zapraszamy. Poznać Was, ugościć, mieć duchową społeczność i wspólnie chwalić Pana Boga, będzie dla nas wielką radością. 

Życząc Bożego błogosławieństwa, w imieniu własnym i zboru, 

Waldemar Świątkowski


2016-04-24 22:13:21

 W imieniu naszego kochanego, ale niepełnosprawnego syna Beniamina Dragan pragniemy bardzo podziękować za wsparcie w postaci przekazania 1% podatku za rok 2015 na subkonto. Dzięki pozyskanym środkom Beniamin będzie mógł uczestniczyć w dwóch turnusach rehabilitacyjnych wiem maju i we wrześniu. Koszt jednego turnusu mieści się w granicach 5500 złotych. 

Dziękujemy Bogu za każdego ofiarodawce, oglądamy także Boże błogosławieństwo w życiu Beniamina, rozwija się bardzo dobrze, bez powikłań, samodzielnie stoi i robi pierwsze kroki na kulach. Dlatego wydajemy świadectwo, że Pan Bóg jest dobry i położenie nadziei na Nim jest najlepszą inwestycją.

PROSZĘ JEDNAK JEŻELI TO MOŻLIWE BY PODOBNIE JAK W ROKU UBIEGŁYM O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA RZECZ LECZENIA BENJAMINA.
DZIĘKUJEMY ŻYCZĄC BOŻYCH ŁASK I POKOJU

Z pozdrowieniami
Dawid Dragan


Beniamin Dragan Przekaż 1%




2016-04-20 23:59:03

"Panie, nadzieją moją jesteś" - pieśń ta brzmiała dosć często na naszych nabożeństwach, szczególnie wtedy, gdy ktoś przeżywał ciężkie chwile. Można powiedzieć, że ma już swoją historię... Nadal brzmi w naszych sercach.

Chyba z tego powodu młodzi bracia spontanicznie (jeden z nich przyjechał z odległości prawie 400 km) spotkali się w zborze i w ciągu jednego wieczoru nagrali melodię.

Zapraszam, posłuchajcie, a jeśli jej nie znacie, możecie się nauczyć. Niech dalej brzmi w sercach, wzbudzając nadzieję...


2013-11-14 21:34:42

Związki partnerskie, lesbijskie i gejowskie - temat, który z niesłychanym impetem i brutalnością wchodzi na publiczne fora, burząc dotychczasowy system wartości. 

Wielu chrześcijan zastanawia się nad tym, jaką postawę zająć: bierną i cichą, czy odważną i nieugiętą.

Mającym wątpliwości polecam wyraźne, biblijne przesłanie Prezbitera Naczelnego Kościoła Chrystusowego w RP,  Andrzeja Bajeńskiego pt. "Zakazane związki".


2013-07-23 21:09:20

Zapraszam do wysłuchania kazań z konferencji, która odbyła się w Ciechanowie.

Brat Poonen głosił kazania na podstawie wersetów, z których, wydawałoby się, już nic nowego nie można powiedzieć. A jednak słuchaliśmy, zafascynowani bogactwem treści.  Można powiedzieć, że Brat Poonen głosił "nie w przekonywujących słowach mądrości, lecz objawiały się w nich Duch i moc ". Głoszone Słowo było konfrontowane z naszym chrześcijańskim życiem i to czyni je wyjątkowym. Każdy mógł wiele wziąć do swego serca i - mam nadzieję - do swego życia. Z tą nadzieją polecam wykłady, które będziemy publikować w dziale "Filmy-Kazania".

Wszystkie wykłady dostępne są na stronie oblubienica.eu


2013-06-20 21:08:29

Z przyjemnością publikujemy wartościowe kazania Brata Zac'a Poonen'a  z Indii.

To nie tylko wartościowe kazania, ale niezwykłe, jak na dzisiejsze czasy, głoszenie Prawdy Ewangelii. 

Gdy posłuchasz, sam zobaczysz, że to nie tylko "mądra mowa", lecz przekonywujące słowa, głoszące wspaniałą wolność w Chrystusie i pochwałę świętego życia, możliwego dzięki miłości i łasce Bożej.  

Planowana jest w bieżącym roku konferencja z udziałem Brata Poonen'a, zachęcam więc do obejrzenia wideo.

Kazanie publikujemy ze strony Oblubienica.pl


2013-01-25 15:08:38

"Chyba nigdy w wakacje nie mieliśmy tylu gości" - stwierdziła jedna z naszych Sióstr, dziękując jednocześnie Bogu za błogosławieństwo, które otrzymaliśmy. Niemal w każdym tygodniu mieliśmy jakichś niespodziewanych gości. Piękne nabożeństwa i usługi, żywe pieśni i obfite błogosławieństwo będące udziałem wszystkich uczestników. Po nabożeństwie wspólna kolacja (to w tygodniu) lub obiad (w niedzielę). Chwała Panu Bogu, że sprawił nam tak miłe niespodzianki.

I tak, oprócz już wspomnianych, gościliśmy pastora z Wejherowa - Pawła Jurkowskiego z Danielem Lemke ze Szczecinka.

Brat Roman Jawdyk - prezbiter naczelny ChWZ

Prezbiter naczelny ChWZ, Roman Jawdyk z Legnicy odwiedził nas razem z Krzysztofem Szczechowskim.












Niezależnie od tego przybyło kilka osób i ich zboru i mieliśmy "legnickie" nabożeństwo (fot. poniżej). Goście z Legnicy, Świnoujścia i Wrocławia
Jan TołwińskiPo wielu latach odwiedził nas Brat Jan Tołwiński z Warszawy, który w początkowych latach naszego zboru odwiedzał nas z ewangelizacyjnymi usługami. Mieliśmy co wspominać.













Doczekaliśmy się ponownej wizyty gości z Ukrainy, ze zboru w Nowowołyńsku, który wspomagamy misyjnie. Oprócz zwiastowania Słowa przez pastora Włodzimierza, mogliśmy słuchać pięknie wykonanych, poruszających pieśni w wykonaniu Liny i Loni z dziećmi. 

Goście z Ukrainy

Gościom dziękujemy serdecznie, życząc im wielu Bożych błogosławieństw w życiu i służbie. Mamy nadzieję, że nie były to ostatnie takie wakacje.

Bogu dziękujemy, że obficie wylewał swoje błogosławieństwo. Cieszymy się, że w tym zsekularyzowanym społeczeństwie są ludzie oddani całym sercem Bogu, służący Jemu i bliźnim.

Serdecznie zapraszam do wysłuchania nabożeństw z udziałem gości, które będą sukcesywnie publikowane.


2012-09-05 22:00:49

Drugi tydzień lipca obfitował w piękne niespodzianki. We wtorek odwiedził nas pastor zboru wiślańskiego, Tadeusz Chraścina wraz z żoną Heleną. Spędziliśmy razem miłe chwile.

Tadeusz i Helena Chraścina

Słuchając zwiastowania o miłości, myśleliśmy: "następne  z wielu kazań o miłości, lecz ile jeszcze o niej nie wiemy?"

Zachęcam do wysłuchania ciekawego kazania pt. "Budujące i kojące działanie miłości"

W czwartek udało nam się zaprosić znanego słowackiego kaznodzieję, Brata Barkoci , który przyjechał razem z małżonką z nadmorskiego Sarbinowa, gdzie usługiwał w czasie rodzinnych wczasów.  Razem z nimi  przyjechało Braterstwo Rusnoków. Dziękujemy Bratu Bogusławowi za tłumaczenie.

 

Wspólnie z wieloma przyjezdnymi gośćmi mogliśmy słuchać świadectwa Brata Aleksandra o swoim dzieciństwie i dojściu do poznania Boga, a potem słuchać kazania pt. "Jak ożyła dolina suchych kości" (wkrótce zamieścimy na stronie).

Po nabożeństwie wszyscy zostali na wspólnej kolacji. Rozmowy były ożywione i ciekawe, a odpowiedniego smaku nadawały im pyszne kanapki przygotowane przez Siostry naszego zboru.

Zapraszam do wysłuchania wspomnianych kazań w dziale mp3.


2012-07-14 22:58:08

Waldemar Świątkowski, Piotr KarelPo raz drugi w krótkim czasie odwiedziło nas dwóch pastorów naszego Kościoła. W niedzielę pastor Piotr Karel z Kołobrzegu a w czwartek, w drodze na synod Kościoła, pastor Marek Prociak ze zboru w Gryficach.

Wdzięczni jesteśmy Bogu za zwiastowane Słowo.

Zachęcam do wysłuchania kazań:

"Chlubić się ze swojej słabości" - Piotr Karel

"Dlaczego Bóg ujął się za grzesznikami?" - Marek Prociak 

Marek ProciakMarek Prociak, Waldemar Świątkowski








 

 



2011-06-30 22:32:42

Tadeusz Chraścina, Mirosław KuntWeekend 16 i 17 kwietnia 2011 r. pozostanie w naszej pamięci jako szczególny.

 W tych dniach mogliśmy gościć w zborze dwóch pastorów: Mirosława Kunta z Solca oraz Tadeusza Chraścinę z Wisły. 
 

Spotkaliśmy się na nabożeństwie wieczorem w sobotę oraz w niedzielę. Bracia spontanicznie dzielili się tym co wypływało bezpośrednio z ich serca. 

Głoszone Słowo poruszało nasze serca, budząc wdzięczność dla Boga za wielkie dzieło Jego łaski.   

Zachęcam do wysłuchania kazań, zamieszczonych w dziale mp3.


2011-05-17 21:50:11

W październiku ubiegłego roku zawitał do nas 22-osobowy chór z Ukrainy.  Chór z młodego "wiekiem" zboru baptystycznego. Wskutek gorliwie podejmowanych ewangelizacji, szybko rosnący, gorący, radosny. I taki był ich występ.  Piękne pieśni, krótkie ale pełne ognia świadectwa pastora  tego zboru. Kiedyś był zapalonym kulturystą (nie poznaliśmy go na starym zdjęciu), lecz  - jak powiedział - kilkanaście lat temu ten człowiek zmarł.... 

Narodził się nowy - niezwykle sympatyczny, pełen radości i pasji dla Jezusa. Mieliśmy wspaniały czas. Szczególnie zapadła w nasze serca skomponowana przez pastora Michała pieśń o matce. 

Posłuchajcie, zapraszam.



2011-02-06 21:25:54

Gwiazdkowa Niespodzianka

 

Białowąs

W okresie przedświątecznym zbór nasz już od wielu lat uczestniczy w międzynarodowej akcji pn. „Gwiazdkowa Niespodzianka”, polegającej na rozprowadzaniu paczek świątecznych wśród najbardziej potrzebujących dzieci naszej gminy. W tym roku rozdaliśmy ponad 260 paczek.

W celu ustalenia listy obdarowanych dzieci kontaktujemy się z nauczycielami, opieką społeczną, wójtami lub sołtysami.

Formy dystrybucji są różne: uroczystości organizowane w szkołach, w świetlicach wiejskich, dystrybucja indywidualna.

Rozdając paczki chcemy robić to z miłością, godnością, uczciwie, bez żadnych uprzedzeń i dla najbardziej potrzebujących. Takie są podstawowe wartości Gwiazdkowej Niespodzianki.

Białowąs

Jak to było w tym roku?

Uff! Zaczęło się ekstremalnie! Odbiór paczek z magazynu głównego w Głogowie - wyjazd wypadł w wyjątkowych warunkach pogodowych – śnieżyce i oblodzenie jezdni. Brat Sławek razem z Wiesławem spędzili w drodze 14 trudnych godzin! Dzięki modlitwom i Bożej ochronie – paczki dojechały!

W tym samym czasie trwa ustalanie list dzieci oraz terminu i miejsca rozdawania paczek w wybranych miejscowościach. Imprezy przebiegają sprawnie i kończą się jeszcze przed świętami. Zdążyliśmy na czas!

Długo pamiętać będziemy jazdę w niesamowitej zamieci, po białych drogach ( a raczej bezdrożach), w trzaskającym mrozie.

BiałowąsJednak więcej jest wspomnień miłych: ciepłe, piękne świetlice, serdeczne przyjęcie, kwiaty, laurki, poczęstunek wspaniałym ciastem, a przede wszystkim uśmiech i radość obdarowanych dzieci. 

Wszędzie podkreślaliśmy: „Gwiazdkowa Niespodzianka, którą jest dla was piękna paczka, przypomina nam, że kiedyś Pan Bóg sprawił wszystkim ludziom największą Niespodziankę, posyłając na świat swojego Syna – Jezusa Chrystusa, który przyszedł nas zbawić. Ten, kto przyjmie ten Dar z Nieba – będzie szczęśliwy na zawsze!”

Modlitwą naszą jest, by to dotarło do serc i w nich pozostało...


Szkoła w BolkowieSzkoła w Bolkowie



Szkoła w Bolkowie


2011-01-09 00:14:59

W dniach 1 do 4 lipca odbyła się coroczna (już XI) konferencja w Górach Sowich. Od kilku lat – dzięki nieustępliwości Brata Bogumiła Szymańskiego :) - uczestniczę w tych konferencjach z dość liczną grupą naszych zborowników. Trudy zorganizowania i przeprowadzenia konferencji spoczywają głównie na zborze walimskim i ich pastorze. Wdzięczny jestem Bogu, że pobudza ich ciągle do działania. Konferencje przynoszą wielki pożytek uczestnikom. Można powiedzieć, że ta nie była gorsza od innych, a może nawet szczególna. Wspólnie przeżywaliśmy Słowo Boże, modliliśmy się, śpiewaliśmy, dzieliliśmy się świadectwami. Wiele osób doznało szczególnego Bożego błogosławieństwa – napełnienia Duchem Świętym, rozwiązania problemów, pokuty, odnowienia swojego duchowego życia. Długo pamiętać będę chwilę, gdy do przodu wyszło wiele małżeństw, by wyznać Bogu swoje uchybienia popełnione w małżeństwie i modlić się o Bożą łaskę i prowadzenie w ich rodzinach. Chwała Bogu za Jego obecność, wysłuchane modlitwy i błogosławieństwo.

W dziale mp3 kazanie zatytułowane „Jest ucieczka z dżungli” oraz "Rozwód i powtórne małżeństwo".

Całość materiału na stronie zboru EWZ w Walimiu (szukaj w dziale „linki”).


2010-08-13 02:38:52

Marian Biernacki

14 marca 2010r. Odwiedziny Braterstwa Gabrieli i Mariana Biernackich z Gdańska. 



Zwiastowane Słowo o istocie miłości głęboko poruszało nasze serca. Kiedy zaczyna "działać hormon szczęścia i radości"? Dlaczego Bóg skierował się w stronę człowieka? Jak osiągnąć większe szczęście i głębszą radość?



Zachęcamy do wysłuchania kazania pt. "Miłować - znaczy dawać".

Marian Gabriela Biernaccy, Waldemar Świątkowski

 


2010-03-14 21:29:35

W dniach 2-8 października gośćmi naszego zboru byli Bracia z Białorusi - Wiaczesław, pastor zboru w Małoryti i Aleksander - starszy tego zboru. Spędziliśmy razem wiele błogosławionych chwil. Czas był bardzo zajęty: w niedzielę wspólne Święto dziękczynienia w zborze białogardzkim, wtorek i czwartek - usługa Słowem Bożym w Połczynie, w środę - w zborze łobezkim. Chwała Panu Bogu za piękne chwile!

Nabożeństwo z udziałem braci z Białorusi

Kazania z nabożeństwa wtorkowego i czwartkowego można znaleźć w dziale mp3


2009-10-12 22:00:44

W niedzielę - 27.09.2009 gościliśmy na nabożeństwie braterstwo Janików. 

Wiesław Janik - pastor zboru w Lubinie

Kazanie Brata Wiesława pt. "Dzień Pański" jest zamieszczone w dziale mp3


2009-09-27 22:38:02

W dniu 13.09.2009 gościliśmy na nabożeństwie niedzielnym Przemysława Bartczaka z żoną Małgorzatą. Brat Przemysław jest pastorem Społeczności Chrześcijańskiej w Ciechanowie.

Przemysław i Małgorzata Bartczak

Usługa brata Przemysława jest zamieszczona w dziale mp3


2009-09-13 22:57:45

„Albowiem gdzie dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich” - mówi Pan

(Mat.18,20).