Przekaż 1 % podatku na Michała Sawickiego

Przekaż 1,5% podatku dla potrzebujących. 

Zachęcamy do wsparcia Michała Sawickiego  - KRS 0000037904 koniecznie z dopiskiem "Darowizna na rzecz Michała Sawickiego (5414)"


(Zobacz aktualności: Przekaż 1,5% podatku dla Michała Sawickiego)
Niesienie swojego krzyża nie ma nic wspólnego z ascezą, łachmanami, cierpiętniczym wyglądem i zachowaniem. Krzyż „nie bawi się” w takie gadżety! Ma poważniejsze zadanie - prowadzi do śmierci naszych namiętności i żądz, czyli do śmierci starej natury!
(Przeczytaj: Moc krzyża)
Czytając Biblię co rusz trafiamy na piękne Boże obietnice, ale obwarowane warunkami. Są takie, na które zbytnio nie zwracamy uwagi (choć to błąd), ale są też inne, od których Boże Słowo uzależnia nasze zbawienie. Tutaj nie można już sobie pozwolić na nonszalancję, czy tylko powierzchowną ocenę sytuacji
(Przeczytaj: Ważne warunki)

Kto by pomyślał, że w XXI wieku nastąpi niesłychany rozwój... okultyzmu! Przecież to należało do mrocznego średniowiecza. A jednak... Dlaczego ludzie angażują się w okultyzm, czary i wróżby? Ciekawa zabawa, dreszczyk emocji, coś nie z tego świata? Bóg okultyzmu robi wszystko, by tak się ludziom wydawało. Rzeczywistość jest jednak inna - przerażajaca.

Polecam, ku przestrodze, świadectwo osoby, która była daleko zaawansowana w okultyźmie. To relacja "z pierwszej ręki". 


(Przeczytaj: Od magii i okultyzmu do Chrystusa)
Początki zboru sięgają lat powojennych, kiedy to razem z innymi repatriantami ze wschodu, do Połczyna przyjechało kilka rodzin – Bawłowie, Strączałowie i Świątkowscy. To oni byli pionierami ruchu ewangelicznego na tym terenie. Przez długie lata spotykali się w swoich domach, organizując nabożeństwa, szkółkę niedzielną dla dzieci, wspierając się nawzajem w wierze i w codziennych problemach, które niosło życie. więcej
Kościół Chrystusowy w RP należy do rodziny kościołów protestanckich. Za prekursora ruchu Kościoła Chrystusowego uznaje się Tomasza Campbella. Urodził się on w roku 1763 w Północnej Irlandii. Po ukończeniu studiów, już jako ordynowany pastor, rozpoczął pracę kaznodziejską i duszpasterską w Kościele prezbiteriańskim.
Gdzie Biblia mówi i my mówimy; gdzie milczy, my milczymy również – to credo Campbela. więcej