Przekaż 1 % podatku na Michała Sawickiego

Przekaż 1,5% podatku dla potrzebujących. 

Zachęcamy do wsparcia Michała Sawickiego  - KRS 0000037904 koniecznie z dopiskiem "Darowizna na rzecz Michała Sawickiego (5414)"


(Zobacz aktualności: Przekaż 1,5% podatku dla Michała Sawickiego)
Po czym poznaję, że mam Ducha Świętego? Po tym, że żyję według Ducha (a nie według ciała!), że jestem posłuszny Duchowi (nie zasmucam Go), że zwyciężam w pokusach i doświadczeniach. Po tym, że biorę odważnie swój krzyż i naśladuję Jezusa, nie bojąc się umrzeć dla swego JA. I wreszcie - po tym, że pojawiają się w moim życiu owoce Ducha Świętego.
(Przeczytaj: Chrzest Duchem Świętym)
Biblia wyraźnie stwierdza, że cudzołożnicy i wszetecznicy Królestwa Bożego nie odziedziczą. Tym bardziej przeraża fakt coraz powszechniejszych rozwodów i powtórnych małżeństw. Czy takim postępowaniem zmienimy Boże Prawo, na zasadzie "siła złego na jednego"? Przenigdy! To nie Bóg się ugnie - ugiąć ma się grzesznik.
(Przeczytaj: Małżeństwo i rozwód – gdzie praktyka mija się z ideałem Prawdy.)
Widziałam Twoją śliczną twarz, gdy śpiewałaś i brałaś udział w nabożeństwie. Przypominasz mi mnie sprzed siedmiu lat. A potem, po nabożeństwie, patrzałam jak siadasz do samochodu z tym chłopcem, który nie zna Boga...
(Przeczytaj: Samotność)
Początki zboru sięgają lat powojennych, kiedy to razem z innymi repatriantami ze wschodu, do Połczyna przyjechało kilka rodzin – Bawłowie, Strączałowie i Świątkowscy. To oni byli pionierami ruchu ewangelicznego na tym terenie. Przez długie lata spotykali się w swoich domach, organizując nabożeństwa, szkółkę niedzielną dla dzieci, wspierając się nawzajem w wierze i w codziennych problemach, które niosło życie. więcej
Kościół Chrystusowy w RP należy do rodziny kościołów protestanckich. Za prekursora ruchu Kościoła Chrystusowego uznaje się Tomasza Campbella. Urodził się on w roku 1763 w Północnej Irlandii. Po ukończeniu studiów, już jako ordynowany pastor, rozpoczął pracę kaznodziejską i duszpasterską w Kościele prezbiteriańskim.
Gdzie Biblia mówi i my mówimy; gdzie milczy, my milczymy również – to credo Campbela. więcej