A A A
W poszukiwaniu niewłaściwego przebudzenia

Wydaje się, że wyobrażamy sobie przebudzenie jako, jakiegoś rodzaju życzliwy cud, rozgorączkowane odrodzenie religijnej aktywności, które zstąpi na nas, pozostawiając nas w takim samym moralnym stanie, jak jesteśmy obecnie, z tym, że będziemy znacznie bardziej szczęśliwi i będzie nas o wiele więcej.

Dobrze się o tym rozmawia i ma na sobie aurę nieprzeciętnej pobożności, problem jednak jest w tym, że nie jest prawdą.

Błąd polega na tym, że chcemy, aby Bóg zesłał nam przebudzenie na naszych warunkach. Chcemy otrzymać do rąk własnych moc Bożą, przywołać ją do siebie, aby dla nas pracowała i posuwała do przodu chrześcijaństwo według naszej modły.

Ciągle chcemy mieć to pod kontrolą, prowadząc po religijnym niebie rydwany w kierunku, który my nadajemy, to prawda, że krzycząc „Chwała Bogu”, choć skromnie biorąc udział w tej chwale dla siebie, w jakiś miły i niedrażniący sposób.

Wołamy do Boga, aby zesłał ogień na nasze ołtarze, całkowicie ignorując to, że to są nasze ołtarze, a nie Boga. Podobnie jak prorocy Baala doprowadzamy się do szału, jakbyśmy mogli uciekając się do gwałtowności nakazać coś ramieniu Wszechmocnego.

Jeśli o to chodzi to możemy być pewni: nie możemy stale lekceważyć Bożej woli wyrażonej w Piśmie i oczekiwać, że Duch Boży nam zapewni pomoc…

Dziś mamy jakieś dziwaczne zjawisko, które polega na tym, że grupy chrześcijan poważnie ogłaszają niebu i ziemi o czystości swego biblijnego kredo, równocześnie korzystając z metod i sposobów zarządzania, które stosuje nieodnowiony świat.

Oziębłość, światowość, pycha, chełpliwość, kłamstwo, wypaczanie prawdy, miłość pieniędzy, ekshibicjonizm – to wszystko ma swoje miejsce wśród wyznających ortodoksyjne chrześcijaństwo i to nie w tajemnicy, lecz wprost na widoku, a często jako niezbędna część religijnego show.

Sprowadzenie przebudzenia wymaga czegoś więcej niż rozmowy i modlitwa: zanim nasze modlitwy zostaną usłyszane w niebie, musi nastąpić praktyczny powrót do Pana.

Lepiej, abyśmy nie nękali dróg Bożych, jeśli chcemy, aby błogosławił nasze.

Jozue posłał armię, aby pokonała Ai, co skończyło się to krwawymi stratami. Wtedy padł na ziemię, na twarz przed Arką i narzekał Panu.
Pan rzekł do Jozuego: „Wstań! Czemu leżysz twarzą do ziemi? Izrael zgrzeszył: Naruszyli moje przymierze, które im narzuciłem. Wzięli nieco z tego, co było obłożone klątwą, ukradli, zataili i włączyli to do swoich rzeczy. Dlatego nie mogą synowie izraelscy ostać się wobec swoich nieprzyjaciół, ale podają tyły swoim nieprzyjaciołom, bo sami zostali obłożeni klątwą. Nie pozostanę nadal z wami, jeżeli nie usuniecie spośród siebie tego, co jest obłożone klątwą” (Joz 7:10-12).

Jeśli jesteśmy na tyle głupi to możemy spędzić naszą przyszłość na próżne błaganie Boga, aby posłał przebudzenie, ślepo przymykając oczy na Jego wymagania……

źródło: poznajpana.pl

A. W. TozerKościół Chrystusowy w Połczynie Zdroju