A A A
Piękna lekcja o wzajemnej miłości

O prześladowaniu chrześcijan w świecie wiemy...

Za mało jednak, by odczuć boleśnie, że to chodzi o naszych współbraci. Za mało, by zapłakać nad losem owdowiałych sióstr w wierze, osieroconych dzieci, okaleczonych braci. Za mało by obudzić nasze sumienie i zrobić coś więcej wobec dręczonych w obozach i więzieniach, wiernych Chrystusowi męczenników.  

Brat Maciej Maliszak w sposób niezwykle prosty, szczery i sugestywny przytaczał kolejne przykłady, uzupełniając relację zdjęciami, a my z uwagą słuchaliśmy o współczesnych bohaterach wiary, o ewangelistach pokroju Apostoła Pawła, o niebezpieczeństwach, o prześladowaniach i nienawiści świata ale również o znanych nam niekiedy tylko z Ksiąg Nowego Testamentu przejawach mocy Ducha Świętego, o cudach i znakach, o zwycięstwie Ewangelii w mrokach świata. 

Szczególnie interesująca była relacja o chrześcijanach w Bhutanie - maleńkim państwie leżącym w Himalajach, a to z tego powodu, że Brat  Maciej wrócił niedawno z podróży po tym kraju i jego relacja nasiaknięta była osobistymi refleksjami i doznaniami.

Słuchając relacji, patrząc na zdjęcia, widząc zewnętrzne ubóstwo i prostotę, podziwiając w głębi serca odwagę, ale też uświadamiając sobie podkreślaną przez nich potrzebę duchowej więzi z nami, poczuliśmy, że budzi się w naszych sercach ogromne współczucie a nade wszystko miłość do naszych Braci i Siostr w Chrystusie. Ta miłość tam była, tylko nie obudzona...

Wyrazem tego - może tym najmniej ważnym - była niezapowiadana lecz niespodziewanie wysoka ofiara pieniężna. Mam nadzieję, że w naszych sercach coś zmieniło się na stałe... Rozchodziliśmy się przejęci, zbudowani, na pewno inni...

Jesteśmy Bogu wdzięczni za usługę Brata Macieja. Serdecznie polecam takie spotkanie innym zborom - jeśli miłość do prześladowanych współbraci jeszcze drzemie głęboko w sercu. Jak podkreślał Brat Maciej - Bóg wynagrodzi każdą modlitwę i post, każdą ofiarę, lecz równocześnie nie zapomni, jeśli Kościół nie będzie wstawiał się za prześladowanymi ze względu na wiarę w Jezusa.

Waldemar Świątkowski
Kościół Chrystusowy w Połczynie Zdroju