A A A
Kryzys kościoła i Droga wyjścia

Kryzys kościoła i Droga wyjścia”

Ciechanów 16-17.03.2012r.

Zapraszamy na Konferencję z udziałem autora filmu brata Michaela Durhama a także Waldemara Świątkowskiego i Pawła Jurkowskiego.

Konfrontacja rzeczywistości większości zborów z Bożym Słowem daje powody do smutku i głębokiego zastanowienia. Pogłębiający się kryzys moralny kościoła (wzrost ilości rozwodów, liberalizm), wkradające się herezje (nauczanie kobiet, pragmatyzm, relatywizm) nie mogą być zasłonięte demagogią pustych liczb czy podejmowanych w imię ewangelizacji ludzkich działań. Letniość, indywidualizm, brak modlitwy, utrata pierwszej miłości, materializm to powszechne dzisiaj zjawiska niszczące niczym zgorzel ewangeliczne wspólnoty.

Czy mamy pozostać bierni? Czy mamy milczeć miotani lada wiatrem nauki i bezowocnymi pomysłami wielu przywódców na rozwój kościoła, przymrużając oko na jego faktyczny stan?

Pragniemy wspólnie poprzez modlitwę, słuchanie Słowa i rozmowy szukać odpowiedzi na te pytania, zachęcając się do „podjęcia walki o wiarę, która raz na zawsze została przekazana świętym.”

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt mailowy:oblubienicaeu@gmail.com do 29.02.2012 - w odpowiedzi prześlemy szczegółowe informacje.

Zachęcamy do zapoznania się z programem prowadzonym przez brata Michaela Durhmana -  Historia współczesnej Ewangelii

Chrystusowy.PLKościół Chrystusowy w Połczynie Zdroju