A A A
Gwiazdkowa Niespodzianka w Połczynie-Zdroju

Gwiazdkowa Niespodzianka

 

Białowąs

W okresie przedświątecznym zbór nasz już od wielu lat uczestniczy w międzynarodowej akcji pn. „Gwiazdkowa Niespodzianka”, polegającej na rozprowadzaniu paczek świątecznych wśród najbardziej potrzebujących dzieci naszej gminy. W tym roku rozdaliśmy ponad 260 paczek.

W celu ustalenia listy obdarowanych dzieci kontaktujemy się z nauczycielami, opieką społeczną, wójtami lub sołtysami.

Formy dystrybucji są różne: uroczystości organizowane w szkołach, w świetlicach wiejskich, dystrybucja indywidualna.

Rozdając paczki chcemy robić to z miłością, godnością, uczciwie, bez żadnych uprzedzeń i dla najbardziej potrzebujących. Takie są podstawowe wartości Gwiazdkowej Niespodzianki.

Białowąs

Jak to było w tym roku?

Uff! Zaczęło się ekstremalnie! Odbiór paczek z magazynu głównego w Głogowie - wyjazd wypadł w wyjątkowych warunkach pogodowych – śnieżyce i oblodzenie jezdni. Brat Sławek razem z Wiesławem spędzili w drodze 14 trudnych godzin! Dzięki modlitwom i Bożej ochronie – paczki dojechały!

W tym samym czasie trwa ustalanie list dzieci oraz terminu i miejsca rozdawania paczek w wybranych miejscowościach. Imprezy przebiegają sprawnie i kończą się jeszcze przed świętami. Zdążyliśmy na czas!

Długo pamiętać będziemy jazdę w niesamowitej zamieci, po białych drogach ( a raczej bezdrożach), w trzaskającym mrozie.

BiałowąsJednak więcej jest wspomnień miłych: ciepłe, piękne świetlice, serdeczne przyjęcie, kwiaty, laurki, poczęstunek wspaniałym ciastem, a przede wszystkim uśmiech i radość obdarowanych dzieci. 

Wszędzie podkreślaliśmy: „Gwiazdkowa Niespodzianka, którą jest dla was piękna paczka, przypomina nam, że kiedyś Pan Bóg sprawił wszystkim ludziom największą Niespodziankę, posyłając na świat swojego Syna – Jezusa Chrystusa, który przyszedł nas zbawić. Ten, kto przyjmie ten Dar z Nieba – będzie szczęśliwy na zawsze!”

Modlitwą naszą jest, by to dotarło do serc i w nich pozostało...


Szkoła w BolkowieSzkoła w BolkowieSzkoła w Bolkowie

Waldemar ŚwiątkowskiKościół Chrystusowy w Połczynie Zdroju