A A A
Głos Prześladowanych Chrześcijan

Konferencja Prześladowania Chrześcijan w XXI w

W niedzielę 14 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół, który co roku obchodzony jest na całym świecie. W naszym kraju zbiega się on dodatkowo z Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Chrześcijanie z wielu różnych wyznań zjednoczą się wtedy w modlitwie za swoimi prześladowanymi braćmi i siostrami, którzy ponoszą często najwyższą ofiarę za swoją wierność Chrystusowi.

Z tej okazji zaprosiliśmy do naszego kraju „brata Victora”, misjonarza-ewangelistę i byłego muzułmanina, który od lat z wielkim oddaniem głosi Ewangelię wśród wyznawców islamu w Malezji. Jego motto życiowe brzmi:Duch Święty uczy nas, byśmy czynili wolę Ojca pomimo niebezpieczeństwa i zła!

Terminy, miejsca konferencji:

10.11.2010 Skoczów miejsce: TE ul. Mickiewicza 3 godz. 18.00

11.11.2010 Bydgoszcz miejsce: KECH ul. Czerwonego 46 godz. 15.30

13.11 2010 Warszawa miejsce: KSCH ul. Puławska 144 godz. 11.00

Jesteśmy głęboko przekonani, że konferencja z udziałem „brata Victora” przybliży nam złożony problem prześladowań chrześcijan we współczesnym świecie oraz pozwoli znacznie lepiej zrozumieć często niezwykle dramatyczną sytuację wyznawców Chrystusa zamieszkujących w krajach islamskich.

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu.

Zachęcamy też do pobrania z naszej strony internetowej www.gpch.pl materiałów pomocnych w modlitwie w intencji prześladowanych chrześcijan (m.in. mapy prześladowań na świecie, prezentacji multimedialnej i pięciominutowego filmu ze świadectwami cierpiących za wiarę wyznawców Chrystusa).


Pozdrawiamy w Panu

„Głos Prześladowanych Chrześcijan”

Głos Prześladowanych Chrześcijan
Kościół Chrystusowy w Połczynie Zdroju